Rod Pekařů, tak byli povoláním tesaři.
Zatím stále hledá v matrikách a v archívech, vše o předcích svého rodu Pekařů. Zjistil jsem, že Pekařovi pochází z Ohrazenic u Turnova. Nejstarší zatím známý Pekař je Josef Pekař, narozen mezi léty 1790-1800 v Ohrazenicích čp.37. Manželka Josefa byla Kateřina roz. Tomášová z Nudvojovic čp.7 u Turnova.
Smolu měli, zatím tedy jsem jenom zjistil 4 jejich děti. 3 dcery a 1 syn. Dcery se jmenovali Kateřina, Františka a Alžběta.
Jejich syn se jmenoval František Pekař (nar.1826 v Ohrazenicích).
Ještě chci zmínit, že Josef Pekař s celou rodinou svou se přestěhovali z Ohrazenic do obce Nepřevázka okolo roku 1840. A to do čp.3.

Syn František se oženil s Annou roz. Kellerovou z Libichova čp.9. Měli spolu 5 dětí. Z nich se dospělosti dvě nedožili (2x Marie).
Měli Václava (nar.1849), Josefa (1854 - 1919) a Annu (nar. 1857).

Václav i Josef se odstěhovali a žili od 70.let 19.století v Mladé Boleslavi. Josef se oženil s Marii Petrovou z Plaz, se kterou měl Marii a Josefa.
Václav Pekař si vzal za ženu v Dolním Bousově, kde krátce žil o 13 let starší Kateřinu roz. Rašínovou z Nechanic čp.37 (1836 - 1914).
A právě Václav a Kateřina jsou rodiče Adolfa Pekaře. Měl ještě čtyři sourozence. 3 sestry a jednoho bratra.
Nejstarší byla Anna (nar. 1873 v D. Bousově), dále následovala Božena Marie (nar.1875 v Ml. Boleslavi), po ní Žofie Terezie (nar.1877 v MB),
23.5.1880 se narodil Adolf Ferdinand a po něm následoval nejmladší Karel (nar. 10.5.1883).
O všech  třech sestrách obou bratrů Adolfa a Karla bohužel zatím jsem dalšího nic nezjistil.

Adolfa bratr Karel také bojoval v první světové válce a byl též v legiích, jak je již zmíněno v příběhu  o Adolfu na těchto stránkách.

Adolf měl čtyři děti se svou ženou Františkou roz. Kocinovou. Potomci těchto dětí stále žijí. (ještě doplním)

Karel si vzal za ženu Annu roz. Vítkovou (1882 - 1972), tak také měli spolu čtyři dětí. Dvě holky a dva kluky. Nejstaší byla Karolína, následoval Karel, po něm Jana (Hana) a po ní se narodil jako nejmladší Emil (1913 - 2002). bratr Anny roz. Vítkové, tak byl zakladatelem fotbalu v MB, kdy založil a hrál za klub Astonvilla Mladá Boleslav, jmenoval se Josef Vítek.
Jen ještě chci zmínit, že Emil je můj pradědeček, který měl za ženu Jindřišku roz. Kohoutkovou z Prahy. Ti měli tři děti, Jiřího, Jindřišku a mého dědu Miloslava.
Miloslav a jeho žena Miluše roz. Holubová, tak ti mají dva syny. Staršího Jana a mladšího Vladimíra. Já Václav Pekař ze Spikal. jsme synem Vladimíra a jeho ženy Ivety roz. Martinkové (z Moravy).

Chci zmínit, že jsem nenapsal všechny členy rodu, jako jsou bratranci mého otce, dědy a další příbuzný.


Sepsal Václav Pekař ze Spikal.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one